Powiększanie biustu Gdańsk
Operacje powiększenia i podniesienia biustu przechodzi coraz więcej młodych kobiet, których piersi utraciły sprężystość w wyniku ciąży bądź gwałtownych zmian wagi. Są to właścicielki dużych piersi, które zaczęły opadać i nie są już pełne tak jak wcześniej, a także kobiety z małymi piersiami, które opadły, stając się kolejnym źródłem frustracji (zaraz po kompleksie małego biustu).
W dzisiejszych czasach kobieta pragnąca powiększyć piersi ma bardzo duży wybór nie tylko wśród renomowanych klinik, ale i samych modeli protez piersiowych.
Powiększenie biustu może wpłynąć na ważny atrybut kobiecości. Każda kobieta chciałaby, aby jej piersi:
- były jędrne,
- miały odpowiedni kształt
- miały odpowiednią wielkość.
Powiększenie biustu jest możliwe dzięki dwóm rodzajom zabiegów:
Powiększenie biustu (piersi) za pomocą implantów w Gdańsku
Pacjentki, które zdecydowały się na zabieg powiększenia biustu za pomocą implantu stają przed wyborem rodzaju implantu. Nie jest to wyłącznie wybór pomiędzy jego wypełnieniem (żel silikonowy bądź sól fizjologiczna), budową otoczki (teksturowana lub gładka), ale i kształtem, który może być okrągły bądź anatomiczny. Wybór kształtu protezy piersiowej zależy od wielu czynników, a preferencje pacjentki są tylko jednym z nich. Wpływ na decyzję ma także budowa ciała danej kobiety oraz rozmiar jej piersi. Chirurdzy plastyczni zgodnie potwierdzają jedno – nie można decydować się na konkretny model (oraz rozmiar) implantu, kierując się wyłącznie tym, że u koleżanki właśnie ten prezentuje się wspaniale.
Powiększanie biustu – wybór implantu
Modele anatomiczne przypominają łzę, a przez wzgląd na swoją budowę są bardziej dopasowane do kształtu piersi. Z tego powodu są częściej wybierane przez kobiety, które chcą powiększyć piersi przy jednoczesnym uniknięciu efektu sztuczności i „piłeczek”. Łatwiej przy ich pomocy zamaskować górną krawędź implantu – ich kształt umożliwia uniknięcie nadmiernego wypełnienia górnej części gruczołu piersiowego. Według samych pacjentek, a także wielu chirurgów plastycznych implanty anatomiczne dają bardziej naturalny efekt, prócz tego są przydatne w niektórych przypadkach piersi zdeformowanych (np. po operacji onkologicznej) oraz przy korygowaniu kształtu piersi obwisłych. Implanty anatomiczne są droższe niż okrągłe. Modele tego typu posiadają zarówno wady, jak i zalety. Jak można wyczytać na portalach poświęconych operacjom plastycznym, główną zaletą powiększenia piersi implantami anatomicznymi jest naturalny efekt. Z kolei wadą jest ryzyko przesunięcia się protezy, co może spowodować uwypuklenie się brzegów implantów. Implanty anatomiczne są wypełnione żelem o wzmożonej spoistości, co sprawia, że powiększona nimi pierś nie będzie miękka w takim stopniu, jaki ma miejsce po zabiegu z użyciem implantów okrągłych. Zwiększona sztywność tego typu modeli jest wymuszona ich kształtem – inaczej byłyby zbyt „lejące” i nie dałyby zadowalających rezultatów estetycznych.
Według niektórych chirurgów plastycznych implanty okrągłe są wybierane przez kobiety, które chcą chwalić się biustem i pragną, by było po nim widać ingerencję chirurga. Nie chodzi bynajmniej o blizny, ale o idealny kształt piersi, bez nadawania mu wyglądu jak najbardziej zbliżonego do naturalnego, jak ma to miejsce w przypadku biustu powiększanego implantami anatomicznymi.
Z kolei implanty anatomiczne nadają piersiom bardziej naturalny wygląd, zachowując lekką linię opadania. Mają postać łzy, przez co przypominają naturalny kształt gruczołu piersiowego. Wybierają je kobiety, które chcą powiększyć biust dyskretnie – piersi są wyraźnie większe, lecz wyglądają „jak prawdziwe”. Prócz tego implanty anatomiczne lepiej niż okrągłe sprawdzają się przy zabiegach korekcyjnych piersi obwisłych oraz w operacjach niwelujących asymetrię bądź deformację biustu. Specjaliści zalecają je pacjentkom, które cieszyły się wcześniej (np. przed ciążą) pięknym biustem, jednak utracił on swoją jędrność i pełność. W takich sytuacjach implant okrągły może się nie sprawdzić – istnieje ryzyko, że nie ułoży się tak, by tworzyć jedność z naturalną piersią. Ten model jest dedykowany do zabiegów poprawiających kształt biustu oraz uzupełniania objętości piersi małych, ale pozbawionych deformacji, nieopadających. Jak można przeczytać na portalu ehow.com, początkowo implanty anatomiczne były przeznaczone właśnie do stosowania w rekonstrukcji piersi, dopiero z czasem zaczęły zyskiwać popularność jako modele nadające powiększanemu biustowi naturalny kształt.
Do wad implantów anatomicznych zaliczyć można: możliwość przekręcenia się (deformuje to pierś i zagraża pacjentce) oraz brak odpowiedniej miękkości biustu, co jest spowodowane większą gęstością żelu. Z powodu tych wad spory odsetek chirurgów plastycznych wyraźnie preferuje okrągły model. Jak twierdzą niektórzy lekarze, może być to spowodowane niewielkim doświadczeniem takich medyków i tym, iż zabiegi z wykorzystaniem implantów okrągłych są prostsze. Nie wymagają bowiem tak dużego cięcia jak operacja z użyciem modeli anatomicznych ani tak precyzyjnego wypreparowania „kieszonki” na implant. Nie jest to jednak do końca słuszne podejście, a dla niektórych specjalistów może być wręcz krzywdzące. Doświadczeni chirurdzy pracujący w Belinie, początkowo przeprowadzali operacje powiększenia piersi, wykorzystując przy tym implanty anatomiczne, jednak lata praktyki utwierdziły ich w przekonaniu, że modele okrągłe są lepsze – efekty zabiegu są bardziej przewidywalne, a ryzyko wystąpienia powikłań dużo mniejsze. Zdanie to podziela więcej chirurgów, w tym np. ze Szwecji.
Dywagacje o naturalnym bądź nienaturalnym wyglądzie wymodelowanych operacyjnie piersi można podsumować konkluzją – biust powiększony implantem okrągłym wygląda bardziej naturalnie w pozycji leżącej, podczas gdy implanty anatomiczne nadają mu sprężystość i sztywność do tego stopnia, iż piersi w tej pozycji nie zmieniają swojego kształtu. USA większą popularnością cieszą się implanty okrągłe.
Przygotowanie do zabiegu powiększenia biustu implantem
Aby móc przejść zabieg powiększający piersi, pacjentka musi być w stanie ogólnie dobrym. Przed operacją powinna także poddać się badaniom krwi i badaniu lekarskiemu. Kategorycznie nie wolno jej palić papierosów i stosować preparatów kwasu salicylowego (aspiryna). W dniu zabiegu przez 8 godzin nie należy przyjmować pokarmów, a przez 6 godzin – płynów. Co najmniej 7 dni przed zabiegiem należy uiścić opłatę za zabieg.
Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest cukrzyca, zmiany ropne na skórze klatki piersiowej, a także zaburzenia krzepnięcia krwi i skazy naczyniowe.
Przebieg operacji powiększenia biustu w szpitalu 1DayClinic.pl
Operacja powiększenia piersi implantem w gdańskim szpitalu ETER-MEDu 1DayClinic.pl trwa ok. 2 godziny i jest przeprowadzana przy udziale anestezjologa w znieczuleniu ogólnym. Chirurg plastyczny rozpoczyna operację wykonaniem cięcia skórnego, przez które wprowadza się implant. W zależności od indywidualnych warunków pacjentki (m.in. od deformacji gruczołu piersiowego) może poprowadzić cięcie z dołu pachowego, z fałdu podpiersiowego bądź z cięcia podotoczkowego. Implant może być umieszczony pomiędzy mięśniem piersiowym większym a ścianą klatki piersiowej lub między gruczołem piersiowym a mięśniem piersiowym większym (pod gruczołem). Implanty anatomiczne są szczególnie zalecane przez chirurgów przy wszczepianiu podskórnym, z kolei przy implantacji domięśniowej kształt protezy piersiowej nie ma większego znaczenia.
Zabieg kończy się założeniem szwów i drenów – jeśli zachodzi taka potrzeba. Po operacji powiększania piersi pacjentka co najmniej przez dobę pozostaje w szpitalu 1DayClinic.pl pod obserwacją. Jest zapewniona asysta medyczna oraz posiłki. Do dyspozycji pacjentki jest TV, WIFI Internet oraz napoje. Kolejnego dnia zostaje wypisana do domu.
Jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu powiększania piersi?
Zaleca się pozostanie w domu przez kilka dni. Przez kilka tygodni piersi muszą być usztywnione specjalnym biustonoszem. Pacjentka powinna go nosić zarówno w dzień, jak i w nocy. Przez okres około miesiąca pacjentka powinna spać na plecach i ograniczyć aktywność fizyczną. Po 10 dniach usuwa się szwy. W szpitalu 1DayClinic.pl stosuje się najnowszą generację szwów, które ulegają samorozpuszczeniu. Przez ok. 2 tygodni zaleca się powstrzymywanie od gorących kąpieli, sauny i wysokich temperatur. Przez pierwsze trzy tygodnie należy unikać wysiłku fizycznego, nie dźwigać, nie podnosić rąk do góry. Podczas sześciu tygodni po operacji nie wolno uprawiać żadnego sportu. Przez kolejne 6 miesięcy po wykonanym zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium oraz unikać ekspozycji na promienie słoneczne.
Powiększanie biustu – jaka jest cena?
W większości klinik chirurgii plastycznej wykonuje się zabiegi powiększania piersi przy pomocy implantów. Modele anatomiczne znajdują się zarówno w ofercie ośrodków w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Oferuje je m.in. Klinika Ambroziak w Warszawie, a ceny operacji powiększenia biustu zaczynają się od 15.000zł. Z kolei w Centrum Medycznym Bieńkowski w Bydgoszczy – od 16 tys. złotych. Klinika Carolina Center w Warszawie przeprowadza zabiegi powiększania piersi w cenach zaczynających się od 20 tysięcy złotych. Natomiast cena powiększenia piersi implantami anatomicznymi w poznańskim ośrodku Mandala Beauty Clinic to 17 tys. złotych. Najczęściej stosowaną metodą wprowadzenia implantu jest poprowadzenie cięcia wokół dolnej krawędzi otoczki brodawki piersiowej, a wszczepiane implanty mają dożywotnią gwarancję producenta.
Koszt powiększenia piersi implantem anatomicznym wydaje się duży, jednak w porównaniu z cenami proponowanymi w zagranicznych szpitalach można wysnuć wniosek, że polskie ośrodki oferują bardzo korzystne stawki. Ceny operacji w USA wahają się w granicach $7000-$1000. W Anglii ceny zaczynają się od £5000. Wśród najbardziej popularnych klinik w Wielkiej Brytanii można wymienić Dolan Park Hospital, placówkę zlokalizowaną w Bromsgrove niedaleko Birmingham, a także Sorensen Clinic Plastic and Reconstructive Surgery w Londynie.
Część chirurgów plastycznych niechętnie podaje stawki, tłumacząc to koniecznością indywidualnego podejścia do każdej pacjentki. Końcowy koszt operacji powiększania piersi jest ustalany podczas konsultacji.
Niektórzy lekarze, sugerują pacjentom, że nie „nabiją” płatności na kasę fiskalną – tym samym proponują niższą cenę. Ale jak ogólnie wiadomo, wszelkie usługi związane z medycyną estetyczną, chirurgią plastyczną w Unii Europejskiej muszą być powiększone o 23% VAT (wyjątek – przywracanie zdrowia, np. po amputacji). Zrezygnowanie z otrzymania paragonu fiskalnego wydaje się być krótkowzroczną „oszczędnością”, gdyż w przypadku dochodzenia odszkodowania od lekarza, zabraknie dowodu uiszczenia opłaty za zabieg. Poza tym każda próba dokonania sprzedaży usługi medycznej bez kasy fiskalnej powinna być zgłaszana na Policję Skarbową (nr telefonu: 800 060 000 czynny całą dobę lub adres e-mail: [email protected]), gdyż stanowi to przestępstwo.
Powiększenie piersi (tłuszczem pacjentki) w Gdańsku
Powiększanie piersi za pomocą tkanki tłuszczowej pacjentki, inaczej zabieg może być nazwany augmentacją – zabieg składa się z dwóch etapów, pierwszy to liposukcja, czyli pobranie tłuszczu i przygotowanie (wirowanie i dekantacja). Drugi etap zabiegu to odpowiednie, wielowarstwowe przeszczepienie tłuszczu do piersi. Jednorazowy zabieg ujędrni zwiotczałe piersi i powiększy ich wielkość nawet o jeden rozmiar.
Przebieg zabiegu powiększania piersi
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Poprzez liposukcję pobierana jest potrzebna ilość tłuszczu z odpowiednich partii ciała pacjentki (np. fałd brzuszny, lędźwie, uda, łydki). W późniejszym etapie uzyskane tkanki poddane są odwirowaniu i uzyskujemy – „własny tłuszcz”, który jest gotowy do przeszczepienia. Następnie poprzez niewielkie nakłucia (od 1,2 do 1,8 mm) podajemy „własny tłuszcz” cienkimi pasmami pomiędzy skórę a gruczoł, pod gruczoł piersiowy, do mięśnia piersiowego, a także wokół piersi.
Jak należy przygotować się do zabiegu powiększania piersi?
Pierwszym krokiem powinna być wizyta kwalifikacyjna u chirurga plastycznego, który udzieli Pacjentce wyczerpujących informacji na temat zabiegu oraz da wytyczne do właściwego przygotowania się.
Przedstawiamy listę badań niezbędnych do wykonania operacji powiększenia piersi w Gdańsku.
- Morfologię z automatycznym rozmazem
- Glukozę
- OB (Odczyn Biernackiego)
- Na
- K
- Kreatyninę
- Mocznik
- INR
- APTT
- HBS Ag (antygen wirusowy obecny w krwi podczas wirusowego zapalenia wątroby typu B)
- Anty HCV ( przeciwciała przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C)
- Grupę krwi
- Płytki krwi (liczba)
Powyższe badania można wykupić w promocyjnym pakiecie dostępnym w sklepie internetowym www.sklep.etermed.pl, produkt znajduje się pod nazwą „Pakiet przed zabiegiem chirurgicznym”
Niezbędnym badaniem do wykonania przed planowanym zabiegiem jest również zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz EKG spoczynkowe.
Powiększanie piersi, powiększanie biustu, podniesienie piersi, Gdańsk, Sopot, Gdynia