Korekcja nosa Gdańsk
Nos to dla każdej osoby ważna część twarzy, ponieważ jest najbardziej charakterystyczną częścią. To on nadaje twarzy określony charakter, więc nawet niewielka jego zmiana może poprawić wygląd i samopoczucie. Wiele osób może nie akceptować kształtu swojego nosa, więc mogą poddać się korekcji nosa.
Nos zbudowany jest ze szkieletu, w skład którego wchodzą kości i chrząstki. W zależności od przyczyny zniekształcenia nosa bądź jego niekorzystnego wyglądu, operowana jest część kostna lub chrzęstna.
Są trzy możliwości operacji korekcji nosa:
Pierwszą z nich jest korekcja części kostnej, pozwala ona na zwężenie, obniżenie a niekiedy nawet na wyprostowanie osi długiej owej części nosa. Korekcja wyłącznie części kostnej nosa jest przeprowadzana stosunkowo rzadko.
Drugą możliwością jest korekcja części chrzęstnej, czyli czubka nosa. Operacja ta polega na modelowaniu chrząstek przedniej części nosa co pozwala na uzyskanie kształtu możliwie najbardziej zgodnego z realnymi oczekiwaniami pacjenta. Po operacji przy założeniu pierwszego opatrunku widoczna już jest zmiana kształtu nosa,ale „smuklenie” czubka może jeszcze trwać przez następne kilka miesięcy.
Ostatnią możliwością jest całkowita korekcja nosa, czyli połączenie dwóch powyższych opcji. Korekcja części kostnej plus korekcja części chrzęstnej. Przecięcie i złamanie kości nosa pozwala na ustawienie ich w lepszej, korzystnej dla całego kształtu nosa, pozycji. Następnie wykonywana jest naprawa części chrzestnej.
Jakie są przeciwwskazania do operacji plastycznej nosa?
Z pewnością przeciwwskazaniem będzie pęknięcie małych powierzchownych naczynek nosa, zmiany w kolorze skóry czy nadmierne krwawienie. Wszelkie infekcje czy gorsze gojenie się ran również należą do przeciwwskazań. Jeśli pacjent ma dużą asymetrię nosa, zmiany w czuciu skóry nie przemawia to za wykonaniem zabiegu korekcji nosa. Kolejnymi aspektami na „nie” są:
- ryzyko związane ze znieczuleniem,
- prawdopodobieństwo powtórnej operacji.
Ze względu na złożoność, pracochłonność operacji oraz komfort i bezpieczeństwo pacjenta lepiej je przeprowadzać w warunkach szpitala, w znieczuleniu ogólnym.
Jak należy dbać o operowaną część ciała po zabiegu?
Pierwszego dnia po zabiegu należy pozostać w łóżku z głową uniesioną wyżej, w obrębie twarzy mogą towarzyszyć obrzęki i zasinienia. Na początku trzeba również unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, korzystania z sauny i solarium. Przez 3 miesiące po wykonanej operacji korekcyjnej nosa należy unikać:
- urazów,
- przegrzewania się,
- oziębiania.
Nos po operacji jest szczególnie wrażliwy na urazy, więc należy pamiętać o zachowaniu wzmożonej ostrożność podczas uprawiania sportów, niewskazane jest też noszenie okularów przed upływem 3 tygodni. Okres całkowitego gojenia wynosi 12 miesięcy.
Badania przed korekcją nosa
Przedstawiamy listę badań niezbędnych do wykonania operacji korekcji nosa w Gdańsku.
- Morfologię z automatycznym rozmazem
- Glukozę
- OB (Odczyn Biernackiego)
- Na
- K
- Kreatyninę
- Mocznik
- INR
- APTT
- HBS Ag (antygen wirusowy obecny w krwi podczas wirusowego zapalenia wątroby typu B)
- Anty HCV ( przeciwciała przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C)
- Grupę krwi
- Płytki krwi (liczba)
Powyższe badania można wykupić w pakiecie dostępnym w sklepie internetowym www.sklep.etermed.pl, produkt znajduje się pod nazwą „Pakiet przed zabiegiem chirurgicznym”
Niezbędnym badaniem do wykonania przed planowanym zabiegiem jest również zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz EKG spoczynkowe.