Korekcja blizny w Gdańsku
Blizna jest zmianą skórną, która najczęściej jest następstwem uszkodzenia skóry właściwej i zastąpieniem ubytku tkanką łączną włóknistą. Blizna może mieć dwa charaktery:
- Przerostowy (bliznowiec),
- Zanikowy.
O charakterze przerostowym możemy mówić wtedy, gdy ilość tkanki łącznej jest większa niż ilość tkanki zniszczonej urazem.
Blizna często powstaje po zabiegu operacyjnym lub w skutku poważniejszego urazu. Jest widoczna, gdy ubytek sięga aż do skóry właściwej i do dalszych warstw skóry. Bliznowacenie, czyli inaczej stan zejściowy polega na wytworzeniu zbitej, słabo unaczynionej tkanki łącznej. Zdarzają się osoby mające indywidualną skłonność do tworzenia przerosłych i brzydkich blizn.
Korekcja blizn to zabieg chirurgiczny, który polega na zniwelowaniu niechcianych mankamentów ciała. Celem operacji jest korekta blizny, a nie jej całkowite usunięcie. Stosowane procedury zmieniają kierunek blizny, zmniejszają napięcie wokół blizny oraz powodują, że staje się mniej widoczna i zarazem bardziej estetyczna. Tak więc, blizna nie znika całkowicie, ale jest zdecydowanie mniej widoczna.
Przebieg zabiegu
Zabieg usuwania blizn polega na wycięciu blizny oraz stworzeniu idealnych warunków gojenia, co ma wpływ na osiągnięcie lepszego efektu końcowego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia i obrzęki.
Korzyści z zabiegu
Zdecydowanie najważniejszą zaletą operacji jest niwelacja blizny, poprawa samopoczucia oraz zwiększona samoocena. Również korzyścią jest zwiększenie poczucia własnej wartości oraz znaczna poprawa wyglądu.
Przeciwwskazania do zabiegu
Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża. Również choroby serca, nieuregulowana cukrzyca, zaburzenia krzepliwości czy nieleczone nadciśnienie dyskwalifikują pacjenta. Wszelkie stany zapalne oraz nowotwory tak samo są przeciwwskazaniem.
Co należy wykonać przed planowanym zabiegiem korekcji blizny?
Przedstawiamy listę badań niezbędnych do wykonania:
- Morfologię z automatycznym rozmazem
- Glukozę
- OB (Odczyn Biernackiego)
- Na
- K
- Kreatyninę
- Mocznik
- INR
- APTT
- HBS Ag (antygen wirusowy obecny w krwi podczas wirusowego zapalenia wątroby typu B)
- Anty HCV ( przeciwciała przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C)
- Grupę krwi
- Płytki krwi (liczba)
Powyższe badania można wykupić w pakiecie dostępnym w sklepie internetowym www.sklep.etermed.pl, produkt znajduje się pod nazwą „Pakiet przed zabiegiem chirurgicznym”
Niezbędnym badaniem do wykonania przed planowanym zabiegiem jest również zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz EKG spoczynkowe.